Kot je razvidno iz sklepa sodišča, objavljenega na spletni strani Ajpesa, sta Lukančičeva in njen partner v pritožbi skušala dokazovati, da imata položaj upnikov in lastnikov bistriške družbe, a sodišče temu ni pritrdilo. Lastnik podjetja Aha Emmi je namreč skupina Aha, ki se je prav tako pritožila, ker naj ne bi bili izpolnjeni pogoji za glasovanje o prisilni poravnavi.

Pritožnik se je pri tem skliceval na dejstvo, da bi pred glasovanjem o prisilni poravnavi moral sklep o ugotovitvi, da so izpolnjeni pogoji za glasovanje o naknadnem predlogu prisilne poravnave, postati pravnomočen. Sodišče je tej ugotovitvi sicer pritrdilo, a dodalo, da to dejstvo na izpeljavo postopka o glasovanju ni moglo vplivati.

V podjetju, ki ga vodi Roman Stegne si sicer želijo čim hitrejše pravnomočne potrditve prisilne poravnave, v kateri navadnim upnikom obljubljajo desetodstotno poplačilo terjatev v naslednjih treh letih. Kot je razvidno iz zadnjega poročila uprave, je njihovo poslovanje zelo oteženo predvsem zaradi dolgotrajnega postopka prisilne poravnave, saj imajo pri poslovnih partnerjih zelo slab in omejen pogajalski položaj.

Podjetje je lani beležilo za skoraj četrtino nižje prihodke od prodaje. V prvih 11 mesecih so ustvarili slabih 19,8 milijona evrov prihodkov, v enakem obdobju leto prej pa dobrih 26 milijonov evrov. Je pa zato čista izguba v tem obdobju lani znašala nekaj nad dva milijona evrov, medtem ko je v enakem času leto prej zaradi slabitev in obveznosti do bank ta znašala 27 milijonov evrov.