Po prepričanju dedka in babice takrat šestletne deklice sta tudi onadva skrbela za vnukinjo in sta bila z njo v vsakodnevnem stiku. Zato naj bi imela po njunem prepričanju pravico do odškodnine za duševne bolečine za smrt vnukinje.

Tožbenemu zahtevku je delno ugodilo prvostopenjsko sodišče, ki je menilo, da se ju lahko uvrsti v krog oseb, ki jim sodišče lahko prisodi denarno odškodnino za njihove duševne bolečine. Po mnenju sodišča je namreč med starimi starši in vnukinjo obstajala velika čustvena navezanost. Glede na ugotovitve izvedenke psihiatrične stroke je vsakemu prisodilo 10.000 evrov in vračilo pravdnih stroškov.

Zavarovalnica Triglav, pri kateri je imel zavarovano odgovornost STC Stari vrh, se je pritožila na ljubljansko višje sodišče. To je ugotovilo, da okoliščine ne utemeljujejo sklepa, da je med babico in dedkom ter vnukinjo obstajalo razmerje enake vrste kakor med deklico in njenimi starši. Odločilo je, da stari starši niso upravičeni do odškodnine. S starši in bratom pa je Zavarovalnica že sklenila izvensodno poravnavo in jim izplačala skoraj 50.000 evrov, še piše časnik.

Nesreča se je zgodila januarja 2009, ko je voznik teptalnega stroja snega, potem ko se je vlečnica samodejno ustavila, zapeljal preko linije vlečnice, kljub temu da ta ni bila izpraznjena. V tem času je delavec na vlečnici slednjo ponovno zagnal. Ko je voznik na teptalnem stroju opazil, da je vlečnica začela ponovno delovati, je s strojem izvedel manever. Deklico, ki je bila v tem času na vlečnici skupaj s svojo mamo, pa je povleklo pod zadnji del teptalnega stroja. V nesreči je bila deklica tako hudo poškodovana, da je kljub takojšnji pomoči na kraju nesreče umrla.

Kranjsko sodišče je leta 2010 voznika teptalnika obsodilo na leto in pol pogojne zaporne kazni, takratnega direktorja smučišča Mateja Demšarja pa oprostilo.