Odvetnik: Nevarnosti za begosumnost ni

Hriberškov odvetnik Boris Grobelnik je pojasnil, da mora preiskovalni sodnik sedaj o priporu vnovič odločati v 48 urah. Sam sicer odločitev pričakuje v nedeljo. Prepričan je, da bi bilo korektno, da Hriberška izpustijo iz pripora, saj nevarnosti za begosumnost ni, ko pa se je sam predal. Je pa tudi že napovedal, da se bo na odločitev preiskovalnega sodnika, če z njo ne bo zadovoljen, gotovo pritožil.

Kriminalisti in policisti sicer še nadaljujejo z delom. Ker preiskava še poteka, pa podrobnosti ne morejo razkriti, so povedali na Policijski upravi Ljubljana. Med drugim tako še ni uradno potrjeno, koliko denarja naj bi Hriberšek iz centralnega trezorja Sintala sploh odnesel.

Vsota ukradenega denarja še ni znana

Medtem ko je v medijih zaokrožil podatek, da naj bi varnostnik vzel 911.000 evrov, je sam takšne ocene za Slovenske novice označil kot pretirane. Po njegovih besedah namreč ni moglo biti »več kot kakih 650 tisočakov«.

Preberite še članek iz tiskane izdaje Dnevnika: Šokantna predaja pobeglega Sintalovega varnostnika

V Sintalu pravijo, da Sintal ni nikoli objavil podatkov o znesku ukradenega denarja niti o načinu izvedbe tatvine, pa tudi navedb drugih, ki so se pojavile v medijih, ni komentiral.

Vprašanje ostaja, ali bo vrnil celotni znesek

»Lahko pa povemo, da so tako navedbe o zneskih, kakor tudi nekateri podatki o tatvini neresnični,« so še zapisali v pisnem pojasnilu in dodali, da v interesu preiskave drugih informacij ne morejo dajati.

Po besedah predsednika uprave Sintala Roberta Pistotnika so bili v Sintalu sicer ves čas prepričani, da bo Hriberška dosegla roka pravice. Veseli jih, da se je zadeva tako razpletla. Odprto vprašanje pa ostaja, ali bo vrnil celoten znesek.

Preostanek denarja skril nekje v Nemčiji

Na vprašanje, ali je vse prinesel nazaj, je Hriberšek Slovenskim novicam sicer odgovoril, da »nekaj malega za potrebe preiskave«. Drugo pa je shranjeno v trezorju v tujini, policiji pa bo povedal kje. Slabih 350 evrov pa je nakazal v dom, kjer prebiva njegova mama. Po navedbah portala 24ur.com pa je Hriberšek preiskovalni sodnici predal okoli 100.000 evrov in ključe omarice na eni od železniških postaj v Nemčiji, kjer naj bi bil preostanek denarja.

Žalostno v tej zgodbi je, ob tem dodaja Pistotnik, da si je Hriberšek, »ki je do dejanja veljal za zaupanja vrednega in spoštovanega sodelavca, s protipravnim in nemoralnim dejanjem uničil življenje, zagrenil pa ga je tudi svojim bližnjim in svojim sodelavcem«.

Bil je v stiski in je potreboval denar

Kot so na svojem spletnem portalu objavile Slovenske novice, se je Hriberšek v četrtek javil njihovemu novinarju, s katerim sta se sestala na mejnem prehodu Šentilj, nato pa se je predal policiji.

Za Slovenske novice je dejal, da je šlo za hipno odločitev. »Bil sem v stiski, nujno sem potreboval denar. Nimaš ga, pred teboj pa leži kot na pladnju,« njegove besede navaja omenjeni časnik. Piše pa tudi, da je Hriberšek dejal, naj se ne obtožuje sodelavcev v varnostno-nadzornem centru, ki niso popolnoma nič krivi.