Lomovšek je, kot smo že pisali, obtožen poskusa izsiljevanja odvetnika Senice. Lanskega 28. novembra mu je v elektronskem sporočilu zagrozil, da ga bo tudi v Braziliji našel in z njim obračunal, da bo ležal pred njim in ga prosil odpuščanja. S partnerico Katarino Kresal bosta odrešena šele, ko bosta plačala 50.000 evrov, »pa se bo za začetek pomiril, še raje 100.000 evrov«. Dva dni pozneje je sporočil, da imata »še dobre štiri ure časa, potem ko se znoči, pa...«. Tožilstvo trdi, da je tega popoldneva Lomovšek res prišel do vrat Seničeve pisarne, ko ga je tam zagledal neki drugi odvetnik, pa je pobegnil.

Kriv, da je bil novinar ob službo

Zadevo je najprej dobila v roke sodnica Špela Koleta, a ni prišla daleč. Obtoženi jo je kazensko ovadil zaradi nevestnega dela in zlorabe položaja, zahteval njeno izločitev in po elektronski pošti grdo žalil – zapisal je na primer tudi, naj ji »pocrkajo otroci«. Zato je bil pred kratkim obsojen na pogojno kazen, obiskovati mora delavnico za nenasilno komunikacijo, sodnici pa se ne sme približati na manj kot 200 metrov.

Zdaj je primer v roke dobila sodnica Podjedova. Tudi te se je obtoženi lotil na enak način: ovadil jo je in (za zdaj neuspešno) poskušal doseči njeno izločitev. Včeraj ni prav nič izbiral besed, ko jo je na začetku sojenja poskušal prepričati, da tistega, kar je napisal Senici, ni mislil resno. Ko pa je na prostor za priče stopil še oškodovanec, je povsem izgubil oblast nad seboj. Na začetku je sicer brez pripomb poslušal odvetnikovo pričanje iz preiskave: Senica je povedal, da Lomovška ne pozna in da se nikoli v življenju nista videla, a je kljub temu dobil »fiksno idejo«, da ga je pred leti prav on spravil ob službo na Slovenskih novicah. Zato je od Senice najprej zahteval 75.000 evrov, sicer bo o njem razkril neke »grozote« (v zvezi s tem teče še en kazenski postopek), potem pa odvetniku začel pošiljati kupe sporočil z žaljivkami in grožnjami. Na žaljivke se ni odzval, sporni elektronski pismi pa sta ga prestrašili, je povedal. Bojan Požar je takrat namreč na svojem portalu (za katerega je pred časom pisal tudi Lomovšek) pozval demonstrante, naj obračunajo z njim in Kresalovo, Lomovšek pa se je odzval, da bo prišel, saj ve, kje Senica stanuje. Zaradi tega je odvetnik takrat najel celo varnostno službo.

Dvignjeni prst

Včeraj je povedal, da ga obtoženi še vedno nadleguje. V dokaz je iz žepa izvlekel telefon in prebral sporočilo, poslano v četrtek. Lomovšek je začel glasno protestirati, češ da ima odvetnik lahko pri sebi mobilnik, njemu pa so ga ob prihodu na sodišče odvzeli. Še bolj pa se je razburil, ko so Senico vprašali, ali obtoženi spoštuje prepoved približevanja. Priča je začela z besedami »enkrat se mi je približal«, nato je začel obtoženi tako kričati, da Senici niti stavka ni uspelo speljati do konca. Oškodovanec mu je takrat z dvignjenim prstom dejal, da ga ima »poln kufer«, to pa je bilo dovolj, da je Lomovšek povsem izgubil nadzor nad seboj. Ponavljal je, da mora zaradi tega prsta tožilstvo ukrepati, da bo tudi sam naredil vse, da bo Senica občutil posledice svojih dejanj, in da bo že prišel čas, »ko se bo s prasci obračunalo«.

Zaslišanje so nato prekinili. Senat je sklenil, da bodo obtožencu glede na ta izpad in psihiatrično mnenje (zdravnik je ugotovil, da se obtoženi povsem zaveda svojih ravnanj in njihovih posledic ter da je nadpovprečno inteligenten, druge podrobnosti pa niso znane) dodelili odvetnika, ker se sam ne more primerno zastopati. Sojenje se bo tako nadaljevalo 4. oktobra.