Potočnikova obramba je na sojenju opozarjala predvsem na njegovo neprištevnost med dejanjem, saj je prej ogromno popil in je bil nasploh v alkoholiziranem stanju »drug človek, čisto nor«, kot so na sodišču povedale priče. Temu je delno pritrdilo tudi tožilstvo, ki je že v obtožnici zapisalo, da je obtoženec dejanje storil v stanju bistveno zmanjšane prištevnosti, in sicer zaradi svojega čustvenega stanja in alkoholiziranosti. Potočnik je dejanje obžaloval in se tudi opravičil za svoje ravnanje, obenem pa nakazal, da bi se rad rešil odvisnosti od alkohola. A to po besedah sodnice Marjete Dvornik ni spremenilo ocene senata o njegovi krivdi. Zaporna kazen, ki so mu jo prisodili, je malo nižja od tiste, ki jo je predlagala tožilka Polona Košnjek, Potočniku pa so v kazen všteli tudi dve pogojni kazni (ena ga je doletela zaradi družinskega nasilja), eno na štiri mesece in drugo na sedem mesecev zapora, saj je poskus uboja in hudo poškodbo zakrivil med preizkusno dobo zaradi omenjenih kazni. Enotno kazen so mu določili v višini sedmih let in dveh mesecev zapora, hkrati pa so mu do pravnomočnosti sodbe podaljšali pripor.

Ker Potočnik nima prihodkov, bodo stroški zagovornika in sodnega postopka bremenili proračun. Sodba še ni pravnomočna, je pa odvetnik Tomaž Skubic že napovedal pritožbo, medtem ko se tožilstvo o tem še ni odločilo.

Dodajmo še, da je krvavi dogodek sredi Koroške Bele precej pozornosti zbudil tudi zaradi hrabrega posredovanja Jeseničana Meha Jusufagića, ki je s tem verjetno rešil življenje Petri Potočnik.