Srbski organi pregona ga bremenijo organizacije tihotapljenja 5,7 tone kokaina leta 2008 in 2009. Droga je iz Latinske Amerike prek Južnoafriške republike potovala predvsem v zahodni del Evrope, glavni evropski logistični center pa naj bi Šarićeva združba imela v severni Italiji. Šarić, ki naj bi poveljeval tudi slovenskemu kraku tihotapske mreže na čelu z Draganom Tošićem (tega je najprej klical »čelavi«, po sporu zaradi deljenja dobička pa menda kar »smrad«), se je med obrambo na sodišču zatekel tudi k cinizmu in politični retoriki: »Samo za potres me ne preganjajo,« je dodal pritrditvi, da obtožnice, ki jih je »toliko, da sta jih morala prinesti dva paznika«, razume.

Tožilstvo, ki mu Šarić očita, da »izigrava Sherlocka Holmesa«, je spisalo 13 obtožnic. V šestih ga bremenijo tihotapljenja kokaina, v sedmih pa pranja denarja. Poleg Šarića je obtoženih še 37 njegovih sodelavcev, vendar na zatožni klopi trenutno sedi le osem obtoženih. Devet jih je krivdo že priznalo, 14 jih je še vedno na begu, trojica skesancev pa je sklenila dogovor s tožilstvom v zameno za pričanje. Šarić, ki so mu v Srbiji zaplenili praktično vse premoženje, v obtožbah vidi predvsem zaroto starih srbskih oblasti: »Obtožnico vidim kot lažno. Gre za dimno zaveso starega režima, da zamegli svoje tatvine. Tej državi nisem storil ničesar slabega, pohodil nisem niti mravlje, zato me to hujskanje čudi. Videval sem se in sodeloval z vplivnimi ljudmi na visokih položajih in z bogataši. Oni so tam, jaz pa sem tu,« se je v govoru, ki je še najbolj spominjal na političnega, oklical za žrtev.

Sojenje največjemu trgovcu s kokainom, ki je zrasel na tleh nekdanje Jugoslavije, bo zanimivo tudi za slovensko tožilstvo, sodstvo in obtožence, saj se glavnina »Balkanskih bojevnikov« junija vrača na ljubljansko okrožno sodišče. lp, agencije