Jeras je na zaslišanju dejal, da so pol leta pred ropom izvedli posodobitev sistema z vzpostavljanjem video nadzora ter protivlomnega in požarnega sistema. Ob tem je dodal, da je sistem potrdilo ministrstvo za notranje zadeve, ki ga je po vzpostavitvi tudi pregledalo.

Alarm je bil po Jerasovih vezan na policijsko upravo na Prešernovi cesti in še na dve mesti v zgradbi, kjer so bili varnostniki. Kot je poudaril, je bila težava alarmnega signala pri prenosu iz varovanega območja na intervencijsko mesto. Rop pa se je zgodil prav v prehodnem obdobju, ko je bil star sistem neustrezen, nov pa še v zagonu.

Do računalnika za oddajanje sefov le pooblaščene osebe

V varnostni nadzorni center, kot je povedal Jeras, ni mogel priti nihče, noter pa je bil le varnostnik. Pole tega je pojasnil, da so lahko alarm s kodo izklopili le varnostniki. To se je ponavadi zgodilo, ko so v prostor s sefi prišle stranke, je še dejal Jeras.

Roman Grošelj iz SKB banke je senatu ljubljanskega okrožnega sodišča pojasnil, da je za oddajanje sefov bil na voljo centralni računalnik z dostopom do posebnega programa. Do njega so lahko dostopale le pooblaščene osebe z osebnim geslom. Sicer sam tega dela ni opravljal, je pa v času nadomeščanja sodelavca opravljal dejavnosti v zvezi s sefi in spremljal stranke do sefov. Kot je dodal, se je centralni računalnik nahajal na vidnem mestu.

Priča Mojca Režek, prav tako zaposlena v SKB banki, je dejala, da so dobro leto pred izvedenim ropom banke obnovili ta računalniški sistem, ni pa imela povezave s samim programom, vezanim na sefe.

Vlomili v 428 sefov

Zaslišani kriminalist Aleš Marinčič je podobno kot ostali zaslišani kriminalisti povedal, da je sodeloval pri ogledu kraja po ropu. Bil je odgovoren za fotografsko in video dokumentacijo. Kakšnih drugih podrobnosti, ki ne bi bile znane, pa se ni spomnil.

Rop SKB banke se je zgodil v noči na 1. november 2005. Roparji so v banko prišli nekaj pred 23. uro, onesposobili varnostnika, prinesli orodje za vlamljanje in vlomili v 428 sefov. Osumljeni Dejan Vidmar naj bi neposredno sodeloval pri ropu, osumljeni Sašo Nose pa naj bi varoval sefe.