Puzavac naj bi ženski obljubil, da ji bo za prostore, ki obsegajo 26 kvadratnih metrov in še devet kvadratnih metrov terase, odštel 10.000 evrov in dodal še tri mesece star audi A6. Še preden je vse to dobila, sta junija 2008 podpisala kupoprodajno pogodbo. V njej je bilo navedeno, da kupnina znaša 70.000 hrvaških kun (okoli 9100 evrov) in da jih je prodajalka 60.000 že dobila. Toda namesto da bi naknadno poravnal kupnino, kot sta se dogovorila, je vložil predlog za vknjižbo novega lastništva v zemljiško knjigo, nato pa maja 2009 apartma prodal naprej, piše v obtožnem predlogu.

Kompenzacija dolgov

Puzavac je vse to zanikal. Kot je zagotovil, je Anici H. nekajkrat posodil denar, šlo naj bi za okoli 30.000 evrov. Apartma je pomenil nekakšno kompenzacijo za dolg, dodal pa bi še nekaj gotovine. Za ceno na pogodbi je dejal, da je bila nerealna, zapisala pa sta jo zaradi nižjega davka. Posel sta overila pred notarko, ki je prodajalko izrecno vprašala, ali je dobila kupnino, in ta je to potrdila. Puzavac je tudi povedal, da uradno sploh ni postal lastnik, saj do vpisa v zemljiško knjigo ni prišlo. Prej so ga namreč aretirali. Res se je dogovarjal tudi glede nadaljnje prodaje apartmaja, a tudi to je preprečila aretacija, je povedal. In še, da ga je oškodovanka ovadila šele leto po podpisu pogodbe, ko je očitno iz medijev izvedela, za koga gre, in si je mislila, da njegovemu zagovoru tako nihče ne bo verjel.

Puzavca so prijeli zaradi zlorabe prostitucije in izsiljevanja ter ga leta 2012 obsodili na osem let in pet mesecev zapora ter 32.000 evrov denarne kazni. Glede obtožb, da je izkoriščal prostitutke, se je zagovarjal, da to ni res. Ženske, ki so se že prostituirale, so ga same prosile za pomoč in zaščito – po lastnih besedah je bil nekakšen Robin Hood. Najel je stanovanja, nakupil postelje, posteljnino, brisače, šampon, mehčalec in tako dalje, z denarjem, ki so mu ga dajale, pa je poravnaval vse stroške, ki jih je imel s tem. Zato se nikakor ni strinjal z izračuni sodnikov, da je s prostitutkami v dobrem letu zaslužil več kot 80.000 evrov. Prav tako tudi ne z očitki, da je grdo izsiljeval nekega moškega, ki je zato prepisal na njegovo ime celo svoj BMW serije 7. Njegov zagovornik Iztok Drozdek se je zato pritožil na višje sodišče, a neuspešno. Vrhovno sodišče pa o njegovi zahtevi za varstvo zakonitosti izpred dveh let in pol še vedno ni odločilo.

Skozi rov na svobodo

Puzavac prestaja tudi enajstletno zaporno kazen zaradi umora in izsiljevanja, ki so mu jo že pred leti izrekli v Srbiji. Bil je zaprt v Sremski Mitrovici, a je leta 2001 s še enim slovenskim sozapornikom, obsojenim zaradi tihotapljenja 180 kilogramov heroina, pobegnil v domovino. S še enim Hrvatom so na vrata zaporniškega stranišča obesili obvestilo, da je v okvari, nato pa v njem skopali 21 metrov dolg rov, skozi katerega so ušli.

Naša država je srbsko sodbo priznala leta 2010, odvetnik Drozdek pa je menil, da se to ne bi smelo zgoditi. Med drugim zato, ker Puzavac, zaslišan na policiji in pred preiskovalnim sodnikom v Srbiji, ni imel zagovornika. To pomeni očitno kršitev človekovih pravic, sodbe, ki temelji na takšni kršitvi, pa naše sodišče ne sme priznati, je zatrjeval. Obrnil se je na vrhovno sodišče, a so mu odgovorili, da v takšnem postopku zahteva za varstvo zakonitosti ni dovoljena. Na gluha ušesa je naletel tudi na evropskem sodišču za človekove pravice.