Tudi letos roparji ne mirujejo, do zdaj so namreč že sedemkrat pobegnili s plenom, samo dva od teh ropov pa je policistom uspelo razjasniti in prijeti krivce. A dejstvo je, da gre pri ropih za težja kazniva dejanja, zaradi česar je tudi raziskanost nekoliko nižja od drugih kaznivih dejanj. V jeseniškem primeru je šlo za ropa denarnih ustanov, po ugotovitvah policistov pa je za obema stal isti storilec, star 35 let. Iz ustanov na Cesti Cirila Tavčarja in na Titovi cesti je odnesel nekaj tisoč evrov, obeh podvigov pa se je lotil na skorajda enak način. Zamaskiran je vstopil v banko in s pištolo v roki zagrozil uslužbencem, ki so mu zato izročili denar, nato pa jadrno zapustil prostore. Gorenjski policisti ob tem pojasnjujejo, da so pri razjasnitvi primera tesno sodelovali tudi s kolegi iz Ljubljane, saj se je izkazalo, da je isti osumljenec skupaj s pajdašem ropal tudi na območju prestolnice.

Ob tem je treba poudariti, da so banke, menjalnice in pošte že od nekdaj priljubljene tarče roparjev. Tako denimo na Gorenjskem še vedno preiskujejo, kdo je dvakrat oropal banko v Stražišču v Kranju ter pošto in bencinski servis na Primskovem. Da je preiskava navadno precej trd oreh, dokazuje tudi primer napada na poštarja v Žabnici aprila letos, kjer je domačin celo posnel roparja s telefonom, a policiji vseeno še ni uspelo najti storilca.

»Pomoč občanov lahko policiji precej koristi pri uspešni preiskavi tovrstnih kaznivih dejanj, zato pozivamo vse, da si ob takem dogodku zapomnijo čim več podrobnosti oziroma podatkov o storilcih. Čimprejšnji klic na številko 113 je zelo pomemben, na številki 080 1200 pa je klicatelju zagotovljena popolna anonimnost,« ob tem poudarja tiskovni predstavnik gorenjskih policistov Bojan Kos.