»Nam se je cena zdela celo previsoka, vendar smo se za nakup odločili, ker smo na tistem območju na ta račun že imeli veliko stroškov. Presodili smo, da se nam kljub visoki ceni vseeno izplača zemljišče kupiti, da bi končno izpeljali projekt,« je povedal Bohinec in dodal, da je njihovo podjetje utrpelo ogromno škodo, ker jim je sodišče zaradi omenjenega sojenja z začasno odredbo prepovedalo vsakršno razpolaganje z omenjenim zemljiščem.

Direktor holdinga Galeb group Viljem Orel, ki je hkrati tudi prokurist Serminga in je včeraj prav tako na sodišču nastopil kot priča, pa je dejal, da je zaradi tega ogrožen obstoj celotnega holdinga, ki je tik pred stečajem. Orel je sicer potrdil, da se je nekajkrat dobil s koprskim županom Borisom Popovičem, vendar se nikoli nista pogovarjala o razpisu.

Tožilko Janjo Hvala je tudi včeraj najbolj zanimal pogoj, ki je bil vnešen v razpis in ki ga je lahko izpolnil le Serming, saj je edini lahko dokazal, da ima pravico graditi na sosednjih dveh parcelah. »Poglejte, mi bi izjavo o pravici gradnje dali tudi drugemu potencialnemu investitorju, če bi nas kdo vprašal,« je dejal Bohinec. To izjavo naj bi na Sermingu imeli že pripravljeno, ker pa je v sodnem spisu ni, je Bohinec sodnici obljubil, da jo bo poskušal poiskati in jo dostaviti sodišču.

Tožilstvu se zdi sporno tudi, da je Serming najel kredit za nakup omenjene parcele tri dni pred zaključkom razpisa za zbiranje ponudb, kar za tožilstvo posledično pomeni, da so že vedeli, da bodo izbrani. »To ni res. Mi smo odprli kreditno linijo, ker smo imeli takrat na različnih bankah zagotovljene določene vsote denarja. Če ne bi bili izbrani, kredita pač ne bi črpali,« je še povedal Bohinec. Tožilstvo se je vtaknilo tudi v parcelacijo, ki je bila izvedena šele po javnem razpisu, vendar Bohinec o tem ni vedel povedati kaj dosti, ker jim te postopke vodijo v družbi Koperinvest.

Sojenje se bo nadaljevalo v petek, ko bodo zaslišane še druge priče.