Ovadba tri leta pozneje

Zidar-Klemenčičeva je proti županu vložila zasebno kazensko tožbo, ker je oktobra lani v oddaji na Net TV navajal, da mu je leta 2010 v zameno za določen mesečni pavšal obljubljala, da zaradi svojih zvez ne bo imel več težav z organi pregona, niti s takratno »policajko Kresalko« ne. Po njegovih besedah mu je nato Igor Jurij Pogačar prenesel njeno ponudbo, ki je bila »15.000 evrov plus davek« na mesec. Popovič je tudi izjavil, da je šlo v tem primeru za »reket« oziroma plačilo za varovanje pred »njeno organizacijo«. »Tako kot če pridejo v lokal taki ljudje, ki nimajo vratov, imajo take mišice, verjetno vas ne pridejo pogledat pa vprašat, kako se imate, ampak vam rečejo, glejte, mi smo vas prišli varovat. Ampak saj jaz ne potrebujem varovanja, jaz sem varen. Glejte, verjemite mi, da nas potrebujete. In tako se pač začne. In če bi mi pristali na 'reket', smo končali zgodbo. Potem smo pod njihovim vplivom in pač delajo z nami, kar hočejo. Potem nisem več župan. Potem imajo pač nadžupane v Ljubljani,« je izjavil obtoženi.

Tri leta pozneje je Popovič ovadil odvetnico zaradi napeljevanja k zlorabi uradnega položaja, ona pa nato njega zaradi krive ovadbe ter žaljive obdolžitve. V tožbi zaradi žaljive obdolžitve, ki jo obravnava sodnica Koletova, je zapisala, da je bila skupaj s kolegom iz odvetniške pisarne Janezom Stuškom na dveh sestankih z županom, na katerih je bil govor zgolj o poslovnem sodelovanju. Za koprsko občino so naredili tudi nekaj projektov, zadnjega septembra 2010. Odvetniška pisarna se je prek administracije in direktorice občinske uprave Sabine Mozetič dogovarjala tudi o pogodbi o sodelovanju, ki je običajna v primeru sodelovanja v večjem obsegu in v daljšem časovnem obdobju, a do podpisa ni prišlo. Tako je bilo sodelovanje med njimi končano.

Počil mu je film

Odvetnica je v tožbi Popovičeve navedbe označila za neresnične in žaljive. Zatrdila je, da gre za napad na njo samo, na njeno osebnost kot celoto in obenem tudi na njeno odvetniško pisarno ter na njeno strokovno delo. Pa tudi na družino, predvsem na moža Gorana Klemenčiča, ki je bil takrat še predsednik protikorupcijske komisije in skupaj s katerim naj bi Popoviču, kot je trdil v spornih izjavah, omogočila imuniteto pred organi pregona.

Vprašanj, ali Popovičeve izjave držijo, je bila deležna s strani kolegov odvetnikov, strank v njihovi pisarni, prijateljev, znancev ter tudi šoloobveznih hčerk, ki so ju o tem spraševali vrstniki. Da gre za izmišljotine, je morala pojasnjevati tako njim kot medijem. S tem je utrpela hude posledice, je zapisala v tožbi. Ter še, da je Popovič v času, ko je podajal sporne izjave, nedvomno vedel, da ni storila nič od očitanega. To naj bi storil zato, da bi nanjo in na njenega moža vršil pritisk zaradi postopkov, v katerih se je znašel. V dokaz Zidar-Klemenčičeva navaja zapis županovega svetovalca Sebastjana Jeretiča na twitterju, da jo je Popovič ovadil, saj mu je počil film, ker ga pregleduje KPK. mfr