Osumljenec je bil med eksplozijo edini ranjeni

Vecernji list je informacijo objavil na podlagi neuradnih podatkov, so pa izpostavili, da ne gre za teroristični napad. Zaenkrat še ni znano, kakšen je bil osumljenčev motiv za podstavitev eksploziva. Osumljenec je tudi edina oseba, ki je bila v eksplozijah ranjena, trenutno pa se zdravi v bolnišnici. 53-letnik ima sicer samo površinske poškodbe lica in nekaj prask, je potrdil eden od zdravnikov. »Poškodbe je dobil od šrapnelov, ki so po eksplozijah leteli po zraku, poškodovani sta samo koža in podkožno tkivo,« je povedal za Vecernji list.

Osumljenec naj bi bil odgovoren tudi za bombo na železniški postaji v sredo.

Do močne eksplozije je okoli polnoči prišlo na avtobusni postaji na zahodnem delu hrvaške prestolnice, na spletni strani poroča Jutarnji list. Oseba, ki je bila ranjena, je izven smrtne nevarnosti, so sporočile pristojne mestne oblasti.

Po poročanju nekaterih medijev so prvi eksploziji sledile še tri ali štiri, vendar so v mestnem uradu za upravljanje z nujnimi situacijami povedali, da gre za neuradne informacije.

Policija ne izključuje povezanosti eksplozij v Zagrebu

Šef zagrebške policije Goran Burušić danes ni izključil možnosti, da sta današnja in sredina eksplozija na zahodu Zagreba povezani. Burušić ni želel povedati, ali je v današnji eksploziji ranjeni moški tudi osumljenec.

V izjavi za javnost je Burušić potrdil, da je okoli polnoči v bližini avtobusne postaje mestnega prometa na križišču Aleje Bologna in Gospodske ulice v zahodnem delu Zagreba prišlo do eksplozije, v kateri je bil lažje ranjen moški, rojen leta 1959.

Ostalih podrobnosti o današnji eksploziji ni želel razkriti.

Povedal pa je, da so v zvezi s sredino eksplozijo na železniški progi pri železniški postaji Podsused zaslišali več kot sto ljudi.

Bijelić: Bila je ena sama eksplozija

Vitomir Bijelić je zanikal, da bi v zahodnem delu hrvaške prestolnice odjeknilo več detonacij.

"Odgovorno trdim, da je bila zgolj ena sama eksplozija. Ranjeni moški ima lažje poškodbe okončin," je dejal Bijelić v oddaji Poligraf na Hrvaškem radiu. Na trditve poslušalcev, da so po polnoči najprej slišali močno eksplozijo, na to pa še nekaj šibkejših, je Bijelić odgovoril, da so policisti zasledili tudi več oseb, ki so na tem koncu mesta metale petarde.

Povedal je tudi, da je policija preverjala informacije o belem avtomobilu, ki so ga videli na kraju dogodka v času eksplozije. Zato so bile na ulicah tudi posebne enote policije, ki so iskale sumljivi avtomobil in voznika.

Našli več sledi in dokazov

Potrdil je, da so našli več sledi in materialnih dokazov, ki jih bodo analizirali, da bi ugotovili, za kakšno eksplozivno napravo gre.

"V tem trenutku težko govorimo o terorističnih dejanjih. Gre za dogodka, ki nista povezana in ju policija obravnava kot ogrožanje varnosti državljanov in premoženja," je še povedal Bijelić, ki je dodal, da je bila gmotna škoda tokratne eksplozije zanemarljiva.

Tudi Burušič je dejal, da je terorizem izključen, saj so vse doslej zbrane informacije pokazale, da ne gre za to vrsto dejanja.

Sicer pa je hrvaški strokovnjak za varnost Mate Laušić v Poligrafu opozoril, da je eksploziji treba obravnavati tudi kot teroristično nevarnost, ne glede na to, da v obeh dogodkih ni bilo vseh elementov, ki so značilni za teroristične napade.

V bližini našli še dve neaktivirani eksplozivni napravi

Portal Index.hr pa poroča, da so ob železniški progi v bližini našli še dve eksplozivni napravi. Kot so za ta medij potrdili posamezniki, na tekočem s preiskavo, naj bi šlo za doma narejene naprave.