Usodna ustavitev na odstavnem pasu

Tudi Veniger kar ne more verjeti, da se je tako huda prometna nesreča zgodila natanko 17 let po tragediji v Turskem žlebu nad Okrešljem, kjer se je med redno vajo gorske reševalne službe smrtno ponesrečilo kar pet izkušenih alpinistov in planincev. Sedem policistov in policistk z območja murskosoboške policijske uprave se je namreč predvčerajšnjim s kombijem odpravilo ravno na obeležitev tragedije nad Okrešljem, vendar se je njihova pot tragično končala na štajerski avtocesti blizu Slovenske Bistrice, pri viaduktu Ložnica.

Kot se ugotovili preiskovalci, se je kombi s policisti okoli pol osme ure zjutraj ustavil na odstavnem pasu zaradi slabo zaprtih vrat prtljažnega prostora, nekaj trenutkov zatem pa je vanje silovito trčil 42-letni romunski voznik tovornjaka, ki je namesto po sredini voznega pasu delno zapeljal na odstavni pas. V zadnji del kombija je trčil s sprednjim desnim delom tovornjaka, tako da je kombi vrglo s ceste, kjer se je večkrat prevrnil in obstal na desnem boku. Franc Šandor in Silvan Matjašec sta hudim poškodbam podlegla že na kraju nesreče, štirje potniki so na srečo staknili le lažje poškodbe, medtem ko se je 49-letna policistka iz Lenarta huje poškodovala, njeno življenje pa je tudi včeraj še viselo na nitki.

Žalna seja za preminulima

Kot se je še izkazalo včeraj, reševalci niso imeli težav zgolj z brezobzirnimi vozniki, ki jim niso pustili prostega koridorja za čimprejšnji dostop do ponesrečencev, pač pa ob prvem klicu na pomoč niso vedeli niti tega, da gre za nesrečo večjih razsežnosti, zato je iz zdravstvenega doma v Slovenski Bistrici že po nekaj minutah najprej prihitela samo ena ekipa nujne medicinske pomoči. Šele nato so o nesreči obvestili tudi mariborsko urgenco, od koder so nato prispela tri vozila, še dodatni dve reševalni vozili pa sta prišli iz Slovenske Bistrice.

Na policijski upravi v Murski Soboti, kjer so zaradi tragedije odprli tudi žalno knjigo, naj bi danes potekala tudi žalna seja za preminulima policistoma. Generalni direktor policije Stanislav Veniger pa je ob tem včeraj povedal še, da so že v torek svojcem umrlih policistov ponudili psihološko pomoč, kar je sicer v policiji že bolj ali manj ustaljena praksa. »Vzpostavimo stike s svojci in pomagamo, če lahko. Določili smo osebo, na katero se lahko obrnejo. Je pa res, da je treba s svojci delati še naprej, ker najhujše lahko pride kasneje,« je dejal Veniger. Ob tem se je navezal tudi na splošno stanje prometne varnosti na naših cestah, saj je poudaril, da so za vsako žrtvijo, tako kot v tem primeru, tudi družine, kar očitno opazimo in občutimo premalokrat, ker se sicer na cestah ne bi obnašali tako, kot se. sb, sta