Heering je sicer že nekaj časa za rešetkami in zdaj le še odšteva dneve, ko bo lahko spet zadihal na svobodi. Sodnici je zagotovil, da bo po prestani kazni nemudoma zapustil našo državo. Je pa na besede Hermanove, da upa, da se na sodišču ne bosta nikoli več srečala, vseeno odvrnil, da kaj takega človek nikoli ne more zagotoviti stoodstotno.

Ni se želel opravičiti

Heering je pred kratkim že nastopal na straneh črne kronike zaradi vlomov, ki jih je zagrešil spomladi 2011. V Ljubljani, Vodicah, Medvodah, Logatcu in Tacnu jih je v enajstih dneh zagrešil kar dvajset, pri tem pa kot prosilec za azil bival v ljubljanskem azilnem domu. Za tri vlome je bil najprej obsojen na leto in osem mesecev zapora, za preostalih 17 pa pred nekaj meseci na štiri leta in pol. Takrat so mu določili tudi enotno kazen pet let in pol zapora. Ko so ga nato vabili na predobravnavni narok zaradi napada na paznika, se je izrekel za nedolžnega. A je naknadno izvedel, da so mu na višjem sodišču kazen zaradi vlomov zelo znižali, s petih let in pol na »zgolj« tri leta in tri mesece. Zaradi tega bo zapor zapustil že čez poldrugi mesec, kar je verjetno odtehtalo pri njegovi odločitvi, da sojenja zaključi in napad na paznika prizna.

Da je najverjetneje šlo za čisto »računico« in ne odkritosrčno priznanje, dokazuje tudi njegovo vedenje na naroku. Sodnici je rekel, da bi rad oškodovanemu pazniku nekaj povedal, a ga je prekinil zagovornik Janez Ahlin z besedami, naj neha. Hermanova je posegla vmes rekoč, da obtoženi v tem trenutku sicer res nima besede, a če bi se želel pravosodnemu policistu opravičiti... Vendar jo je obtoženi odločno zavrnil, češ da se mu ne namerava opravičevati.

Heering je bil sicer obtožen poskusa kaznivega dejanja preprečitve uradnega dejanja ali maščevanja uradni osebi. Marca predlani je na Povšetovi glasno kričal in motil red, ko mu je paznik rekel, naj neha, pa je skočil proti njemu, ga pljunil in udaril v glavo. Med prerivanjem je paznik na obrazu skupil udarnino, imel pa je tudi zlomljen mezinec. Za takšno kaznivo dejanje je zagrožena zaporna kazen od enega do petih let, tožilka Helena Zobec Dolanc pa je v zameno za priznanje predlagala enoletno kazen s triletno preizkusno dobo. Pri odločitvi za pogojno kazen je pretehtalo dejstvo, da bi bilo sojenje zaradi številnih prič dolgotrajno in zato povezano tudi s precejšnjimi stroški. Je pa tudi vprašanje, kako vestno oziroma ali sploh bi se udeleževal sojenja, saj takrat ne bi bil več v zaporu. Bosanskega državljana namreč na našo državo ne veže prav nič.

Obsojen že v Avstriji in Nemčiji

Sodnica se je s predlagano kaznijo strinjala. Kot je dejala, je upoštevala olajševalne okoliščine – poleg priznanja tudi tako imenovano časovno oddaljenost od kaznivega dejanja in dejstvo, da je bil Heering takrat že kar dolgo v priporu. Zaradi tega je bil »psihično precej izčrpan«, kar je verjetno pripomoglo h kaznivemu dejanju.

»Z današnjim dnem je sodba pravnomočna in začenja vam teči preizkusna doba. Glejte, da pri nas ne boste več izvrševali kaznivih dejanj,« je sodnica še enkrat položila na srce Heeringu, ki mu je medtem, ko je bil v priporu, naša država zavrnila azil. Obtoženi je odvrnil, da bo po prestani kazni takoj zapustil Slovenijo. Kot je zagotovil, bo šel najprej v Bosno, potem pa bo verjetno živel v Avstriji ali Nemčiji. Mimogrede, še preden je prišel v našo državo, si je v teh dveh državah ustvaril bogato kriminalno kariero. Tudi tam je »sedel« zaradi tatvin, a tudi zaradi več telesnih poškodb, grožnje, protipravnega odvzema svobode, povzročitve splošne nevarnosti, ponarejanja listin in tako naprej.