Od peterice obtoženih napada so odškodnine že dobili Neven Koludrović, Stanislav Vogrinec in Drago Hojnik.

Koludrović, ki je v priporu presedel 711 dni, je zahteval 336.000 evrov odškodnine. Mariborsko višje sodišče mu je dosodilo 56.880 evrov, država pa bi mu morala z obrestmi vred izplačati 80.000 evrov. A iz državnega proračuna je po poročanju časnika Koludrović najprej prejel le 20.000 evrov, ker je bilo državno pravobranilstvo kljub odločitvi višjega sodišča prepričano, da mu več ne pripada. Koludrovićev pooblaščenec Jožef Šafarič je zoper državo vložil izvršbo. Najprej se ni zgodilo nič, ko pa je odvetnik v zvezi z izvršbo vložil nadzorstveno pritožbo, je bil zahtevani denar nakazan na Koludrovićev bančni račun.

Država je pravnomočno sodbo izpodbijala z izrednim pravnim sredstvom na vrhovnem sodišču. V začetku letošnjega leta je vrhovno sodišče reviziji države delno ugodilo in sodbo drugostopenjskega sodišča spremenilo tako, da je državi namesto 56.880 evrov naložilo plačilo le 40.000 evrov z zamudnimi obrestmi. To pomeni, da bo pravobranilstvo od Koludrovića zahtevalo vrnitev preplačanega zneska odškodnine.

Vogrinca pa je po navajanju Večera njegov odvetnik Silvo Godič, ki ga je branil v kazenskem postopku, rešetk odrešil mnogo prej, saj je bil priprt 91 dni. V pravdnem postopku ga je zastopal Dušan Selaković in v tožbi proti državi terjal 49.234 evrov odškodnine. Država mu je najprej dosodila 3966 evrov odškodnine, nato pa še 12.414 evrov za izgubo dohodka.

Vogrinec se je na prvostopenjsko sodbo pritožil, a jo je višje sodišče pred kratkim potrdilo oziroma jo spremenilo le v delu, ki se tiče zamudnih obresti, saj da so te tekle od 28. januarja 2007 in ne od 28. februarja 2008, kot je odločilo okrožno sodišče. Sodba je pravnomočna, država pa je Vogrincu po informacijah Večera odškodnino tudi že izplačala. Ta je z zamudnimi obrestmi vred nanesla okrog 25.000 evrov, kar pomeni, da je dan neutemeljenega pripora zoper Vogrinca državo stal 274 evrov, poroča časnik.

Drago Hojnik, ki je bil v priporu slabi dve leti, pa se je s toženo stranko poravnal tako, da je država namesto sprva zahtevanih 124.822 evrov privolila v plačilo 50.000 evrov odškodnine z zamudnimi obrestmi.

Kot peti je sicer na zatožni klopi sedel Branko Puc, ki pa proti državi ni vložil tožbe zaradi neupravičenega pripora.

Leta 2001 so namreč neznanci napadli takratnega novinarja Večera Petka pred njegovo hišo. Na zatožno klop so sedli Štruc, Koludrović, Hojnik, Vogrinec in Puc, ki pa so bili na murskosoboškem sodišču po petnajstmesečnem sojenju oproščeni. Sodbo je potrdilo tudi mariborsko višje sodišče.