Sodnica Helena Vidic Bizjak je sklicala predobravnavni narok, ki je namenjen temu, da obtoženi pove, ali se čuti krivega ali ne. Še pred začetkom naroka pa je Podbregarjev zagovornik dr. Marko Bošnjak novinarje opozoril, da že sama omemba postopka pa tudi tega, česa je njegova stranka obtožena, in fotografiranje pomeni kaznivo dejanje. Očitno si obramba ni želela, da bi predstavniki javnosti sploh vstopili v sodno dvorano. Čeprav nekdanji predavatelj na ljubljanski pravni fakulteti, zdaj pa eden od uslužbencev v Odvetniški družbi Čeferin, zagotovo ve, da denimo o fotografiranju v sodni dvorani odloča vrhovno sodišče in ne obramba. In vrhovno sodišče je slikanje oziroma snemanje dovolilo.

Predstavniki medijev se torej nismo pustili kar tako odgnati, se je pa narok za nas kljub temu kaj hitro končal. Sodnica je tožilca Mateja Peterco že takoj na začetku vprašala, ali vztraja pri izključitvi javnosti, kot je predlagal že v obtožbi. Peterca se je strinjal, Bošnjak soglašal, Vidic-Bizjakova pa jima je ugodila.

Zaradi česa je moral tako Podbregar včeraj sesti na zatožno klop, ni popolnoma jasno, po poročanju medijev pa je bila lani proti njemu vložena obtožba, ker naj bi v letu 2005, ko je vodil Sovo, iz njenega tako imenovanega črnega fonda financirali vozovnico za indijskega zdravilca Sadananda P. Sardeshmukha, ki naj bi zdravil takratnega predsednika republike dr. Janeza Drnovška, in ročno uro za uslužbenca, ki se je upokojil. Za prvo naj bi odšteli 900 evrov, za drugo pa 2300. Podbregar je enkrat že sedel na zatožni klopi, takrat skupaj z Bojanom Bratušo, nekdanjim višjim uslužbencem Sove in vodjo projekta Webs. Očitali so mu odtekanje denarja iz črnega fonda Sove projektu Webs, vendar je nato tožilstvo obtožni predlog umaknilo. mfr