Spomladi leta 1927 je kmet Andrew Kehoe v šoli v mestu Bath v Michiganu podtaknil razstrelivo in s tem ubil sebe, šest odraslih in 38 otrok.

Paul Orgeron je septembra leta 1959 v osnovni šoli v Houstonu v Teksasu na šolskem igrišču razstrelil kovček, poln razstreliva. V eksploziji so poleg njega umrli tudi trije otroci in dve odrasli osebi.

Avgusta 1966 je nekdanji marinec Charles Whitman na kampusu univerze v Austinu v Teksasu z ostrostrelsko puško ubil 14 ljudi, še pred tem pa je vzel življenje svoji ženi in materi. Ubil ga je policist Houston McCoy.

Oktobra leta 1966 je 15-letni David Black na srednji šoli v kraju Grand Rapids v Michiganu najprej ranil sošolca, nato pa ubil učitelja.

Le mesec dni kasneje je 18-letni dijak Robert Smith v Mesi v Arizoni na lokalni kozmetično šoli ubil pet ljudi. Obsojen je bil na doživljenjski zapor.

Eno najbolj odmevnih streljanj v ZDA se je zgodilo na univerzi Kent v Ohiu. Vojaki nacionalne garde so 4. maja 1970 streljali med demonstracijami proti vojni v Vietnamu in pri tem ubili štiri študente, devet drugih pa ranili. Tragedija je pozneje postala znano kot masaker 4. maja.

30. decembra leta 1974 je Anthony Barbaro, eden najboljših učencev na newyorški srednji šoli, ubil hišnika in dva mimoidoča. Napadalec si je še pred začetkom sojenja vzel življenje.

Februarja leta 1978 je 15-letni Roger Needham na srednji šoli v Lansingu v Michiganu ubil sošolca, ki ga je več let ustrahoval. Štiri leta je prebil v zaporu za mladoletne, kasneje je doktoriral iz matematike ter v Missouriju in New Yorku delal kot profesor.

Maja istega leta je 13-letni John Christian med uro angleškega jezika ubil učitelja Wilburja Graysona. Nekaj časa je preživel v psihiatrični bolnišnici, nato pa obiskoval drugo srednjo šolo. John je bil sin Georga Christiana, ki je med letoma 1967 in 1969 delal kot tiskovni predstavnik ameriškega predsednika Lyndona Johnsona.

Maja leta 1986 sta David in Doris Young zasedla osnovno šolo v kraju Cokeville, v kateri sta nastavila bombo. Za talce sta imela 150 otrok in odraslih, zahtevala pa sta 300 milijonov dolarjev odkupnine. Bomba se je ponesreči sprožila, šola pa zagorela, v požaru je bilo ranjenih 74 ljudi. Policija je kasneje ugotovila, da je v vmesnem času David ustrelil soprogo, nato pa sodil še sebi.

Med leti 1997 in 1998 so se v nekaj mesecih zgodila tri streljanja. Decembra 1997 je 14-letni Michael Carneal ubil tri študente, pet pa jih ranil v srednji šoli Heath v Kentuckyju. Carneal je pozneje krivdo priznal, a se skliceval na duševno bolezen. 24. marca 1998 sta 11-letni Andrew Golden in 13-letni Mitchell Johnson sprožila alarm za požar, nato pa iz zasede streljala na svoje sošolce in učitelje v šoli Westside v mestu Jonesboru v zvezni državi Arkansas. Pet sta jih ubila, deset pa ranila. Maja 1998 sta v streljanju 15-letnega Kipa Kinkela v srednji šoli v Oregonu umrla dva najstnika, 20 je bilo ranjenih.

Pred 13 leti je strelski pohod 18-letnega Erica Harrisa in Dylana Klebolda močno pretresel celotne ZDA. Najstnika sta 20. aprila 1999 vstopila v svojo srednjo šolo Columbine in začela streljati. Bilanca njunega masakra je bila 12 mrtvih sošolcev in učiteljica, 21 ljudi sta ranila, preden sta si v šolski knjižnici sodila sama. Masaker je bil najbolj smrtonosen dotlej na kateri od šol v ZDA in je spremenil razmišljanje o varnosti šol in zakonodaji uporabe in nošenja strelskega orožja po vsej državi.

Osem let pozneje se je podobna tragedija ponovila na kampusu univerze Virginia Tech. Južnokorejski študent Čo Seung Hui je 16. aprila 2007 med strelskim pohodom ubil 32 študentov in ranil 17 ljudi, nato pa si je sodil sam. Več kot leto pred pokolom, decembra 2005, je okrožno sodišče v Virginii razsodilo, da je Čo "mentalno bolan" ter "predstavlja grožnjo sebi in drugim". Zaradi streljanja sta kongres in tedanji predsednik ZDA George Bush sprejela prve večje spremembe zakonom o orožju po več kot desetih letih, številne univerze pa so sprejele nova pravila o obravnavanju zločinov in varnostnih groženj.