Tožilstvo Škobernetu očita, da je v zameno za podkupnino odpravil mednarodno tiralico za Čehajića, osumljenca kaznivih dejanj, povezanih s prostitucijo in goljufijami. Poleg Škoberneta na zatožni klopi ljubljanskega okrožnega sodišča sedita tudi celjski podjetnik Esad Ramić in nekdanji vodja laške komunale Marjan Salobir. Obtoženi naj bi od Čehajića najprej prejeli 9000, nato pa še 18.000 evrov.

Pungerčar je danes pojasnil, da je konec novembra 2010 na portal e-uprave prispela prijava zoper Škoberneta, prijavitelj Čehajić pa je v prijavi zapisal tudi svojo telefonsko številko. Prijava je prišla v roke Pungerčarju z uprave kriminalistične policije na Generalni policijski upravi. Ker je vsebina prijave nakazovala na sume kaznivega dejanja, je Pungerčar poklical prijavitelja. Dogovorila sta se, da se Čehajić zglasi pri njemu v Ljubljani.

To je Čehajić tudi storil, Pungerčar je z njim opravil razgovor, isti dan pa tudi s Čehajićevo partnerico, ki ga je takrat spremljala v Ljubljani. Čehajić je s seboj imel nekatere dokumente, ki naj bi dokazovali njegove trditve, čez nekaj dni pa sta se ovaditelj in kriminalist ponovno sestala.

Po tem je Pungerčar o zadevi seznanil tožilstvo, vodstvo kriminalistične uprave pa je sklenilo, da primer vodi celjska policijska uprava, Pungerčar je ostal neke vrste koordinatior. Kot je dejal, so ga celjski policisti obveščali o poteku zadeve. Med drugim se je Pungerčar v času policijske preiskave srečeval s Čehajićem, ki je konec decembra 2010 postal tajni policijski sodelavec, stekli so tudi prikriti preiskovalni ukrepi, Škoberneta pa so policisti prijeli konec januarja 2011.

Dogajanje pred več kot dvema letoma naj bi kmalu opisal tudi Čehajić sam, saj ga sodišče na četrtkovo obravnavo vabi kot pričo.