Postopek tudi na policiji

Po naših neuradnih informacijah naj bi kriminalistka kolegom, ki neposredno preiskujejo sum evtanazije, zamolčala tesne stike z osumljencem, čeprav mora policist v takšnih primerih sodelavce takoj opozoriti na povezavo s preiskovancem. Prav tako naj bi preiskava pokazala, da je Radan kriminalistki, čeprav ni njen lečeči zdravnik, poldrugo leto predpisoval psihoaktivna zdravila. Kriminalisti z majhnega oddelka, v katerem preiskujejo najhujša kazniva dejanja, naj bi tudi pred temi odkritji opazili več napak pri njenem delu, ki so jih povezovali z njenim spremenjenim vedenjem. Ko jih ni opozorila na svojo povezavo z osumljenim zdravnikom ter na uživanje oziroma zlorabo močnih benzodiazepinov, pa so bili razočarani, češ da vodstvo policije ne ukrepa. Vrenje naj bi šlo celo tako daleč, da je eden izmed kriminalistov želel fizično obračunati z nadrejenim, vendar so mu kolegi to pravočasno preprečili.

Na ljubljanski policijski upravi so nam pojasnili, da so tovrstni postopki dolgotrajni ter da so pred dnevi kriminalistki končno izrekli opozorilo pred redno odpovedjo delovnega razmerja. Prav tako so vso dokumentacijo o sporni kriminalistki, ki je v času naših prvih poizvedovanj o nepravilnostih odšla na bolniški dopust (na katerem je še vedno), odstopili specializiranemu tožilstvu.

Odvetnik: Težave v oddelku

Prav v času, ko so na policiji svoji kolegici izrekli opozorilo pred odpovedjo zaposlitve, se nam je oglasil odvetnik Gorazd Fišer in v imenu kriminalistke ostro zanikal očitke njenih kolegov – nekatere v celoti, druge pa delno. Včeraj nam je dodatno pojasnil, da je na generalno policijsko upravo že naslovil zahtevek za vpogled v disciplinski postopek.

Fišer težave, v katerih se je znašla policistka, pripisuje predvsem slabim odnosom znotraj oddelka. Prav zaradi slabih odnosov naj bi kriminalistka že septembra lani na specializirano tožilstvo podala tudi ovadbo zoper enega od nadrejenih, a na tožilstvu končne odločitve v tem postopku še niso sprejeli.