Gorše, ki so ga pridržali v okviru obsežne preiskave kaznivih dejanj s področja gospodarske kriminalitete, se namreč nahaja v koprskem priporu. Sodnica sicer opravičila koprskega pripora za njegovo odsotnost ni sprejela, saj meni, da bi z boljšo organizacijo lahko zagotovili navzočnost obtoženega na obravnavi.

Obtožnica Goršeta bremeni zlorabe položaja upravitelja pri prodaji premoženja v stečajnem postopku nad HKS Sicuro. Prav tako je zlorabe položaja obtožen tudi Jože Šušteršič, ki je kupil terjatve HKS Sicure.

Podjetje HKS Sicura je šlo v stečaj leta 2002, upniki pa so že leto za tem Banko Slovenije pozvali, naj sodišču predlaga zamenjavo Goršeta, vendar pa na Banki Slovenije tega niso storili. V začetku leta 2004 pa je Gorše po poročanju medijev terjatve, ki so bile skupaj nominalno vredne skoraj 200.000 evrov, za 34.400 evrov prodal Šušteršiču, ki je nato leto kasneje z njihovo prodajo iztržil 228.000 evrov.

HKS Sicura je septembra 2002 sprejela sklep o likvidaciji, oktobra istega leta je bil nad njo z odločbo Banke Slovenije začet postopek prisilne likvidacije zaradi oviranja nadzora po zakonu o bančništvu, še istega leta pa je šlo podjetje v stečaj. V stečajnem postopku, ki je potekal deset let, je bilo prijavljenih sedem milijonov evrov terjatev, upniki pa so jih dobili poplačanih 1,9 milijona evrov.